Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

40 lat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna obchodziła 40.lat działalności . Rocznicową uroczystość połączono z konferencją naukową "Dziecko przewlekle chore w szkole i w przedszkolu".

"Choroby przewlekłe" to jedna z pozycji w katalogu specjalnych potrzeb edukacyjnych. Specjalne potrzeby edukacyjne są wypadkową możliwości i braków ucznia a także możliwości i braków otoczenia. Ideą konferencji było uwrażliwienie otoczenia na potrzeby i możliwości dzieci oraz zwrócenie uwagi na konsekwencje braku wsparcia otoczenia w pełnieniu ról społecznych przez osoby niepełnosprawne i chore przewlekle.

W sali  Ratusza Miejskiego spotkali się dyrektorzy szkół i placówek powiatu puckiego, pedagodzy , psycholodzy, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, , inspektorzy oświaty urzędów gminnych oraz dyrektorzy Powiatowego  Centrum Pomocy Rodzinie i Urzędu Pracy W Pucku, kuratorzy sądowi i pełnomocnicy ds. profilaktyki . Przybyło też wielu znamienitych gości jak senator Edmund Wittbrodt, poseł Kazimierz Plocke,  starosta Wojciech Dettlaff, wicekurator  Elżbieta Wasilenko, wójt Tadeusz Puszkarczuk, przewodniczący Rady Gminy Puck Kazimierz Czernicki, komendant policji Piotr Bolin.

Podczas konferencji referaty wygłosili: dr Agata Hofman oraz prof. Robert Opora z Uniwersytetu Gdańskiego, Renata Wypasek z kuratorium oświaty, Małgorzata Woźniak dyrektor Przyszpitalnego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie oraz Danuta Dettlaff z Urzędu Miasta w Pucku.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-01-26 23:41przez:
Opublikowano:2022-01-26 23:41przez:
Podmiot udostępniający: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pucku
Odwiedziny:1211

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo